włoska restauracja Kraków centrum

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń i duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. Kraków bianca Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, tortellini, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT