restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane dania obiadowe – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z wielu miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie bez wyjątku musi obejmować również trunek. Lampka białego wina to dla Włochów standard. zobacz o restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT