Rehabilitacja w połogu

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

kulki do ćwiczeń pochwy

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia dają w owym czasie lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak przeważnie powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

ADD YOUR COMMENT