Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są rzeczywiście smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i bardzo dobre polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

ADD YOUR COMMENT