Opony szosowe 700 duro

Motocykliści lub kierowcy różnego typu aut bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że aby móc upajać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go prawidłowo przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opona zwijana szosa duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto spowodować detale oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower dogłębnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT